Kompaniya 5 yoshda!
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 13-maydagi ""Ipoteka krediti bozorini rivojlantirish va kengaytirishga oid qo'shimcha chora-tadbirlar to'g'risida""gi PF-5715-sonli Farmoniga ko'ra 2019-yil 4-noyabr kuni ""O'zbekiston ipotekani qayta moliyalashtirish kompaniyasi"" aksiyadorlik jamiyati sifatida tashkil qilingan.
O'tgan 5 yil mobaynida Kompaniya o'z oldiga qo'ygan maqsadlariga bosqichma-bosqich erishib kelmoqda. Kompaniya shu qisqa davrda Xalqaro moliya tashkilotlaridan mablag'lar jalb qilish va O'zbekiston ipoteka bozorida ipoteka kreditlarini qayta moliyalashtirish tizimini rivojlantirish, bu orqali tijorat banklarining likvidliligini oshirish, qimmatli qog'ozlar bozorida o'zining ilk va davomiy korporativ obligatsiyalarini chiqarish hamda investorlar o'rtasida joylashtirish kabi muvaffaqiyatli ishlarni amalga oshirishga erisha oldi.
Kompaniyaning 5 yillik yutuqlari ushbu videorolik orqali hisobot ko'rinishida raqamlarda ifodalandi."
Boshqa yangiliklar
Kompaniya navbatdagi to'g'ridan-to'g'ri (davlat kafolatisiz) qarz mablag'larini Osiyo Taraqqiyot Bankidan (OTB) jalb qilishga erishdi.
Kompaniya Kuzatuv kengashining mustaqil a'zolari ilk bora O'zbekistonda bo'lishdi.
Kompaniya Xalqaro moliya tashkilotlari bilan hamkorlik ishlarini jadal sur'atlarda olib bormoqda.