AFD tomonidan Kompaniyaga 30 million yevro (milliy valyutadagi ekvivalenti) miqdorida kredit liniyasi va grant mablag‘lari ajratilishi kutilmoqda.
Joriy yilning 4-7 may kunlari Italiyaning Milan shahrida bo'lib o'tayotgan Osiyo taraqqiyot bankining 58-Yillik Yigʻilishida Kompaniya vakili - G'aznachilik rahbari Muhiddin Jumagaldiyev ishtirok etmoqda.
ompaniya “Global Banking & Finance Awards® 2025” xalqaro mukofotini qo'lga kiritdi.
Kompaniya o’zining I emissiyasi doirasida chiqarilgan Korporativ obligatsiyalari bo‘yicha III davr uchun hisoblangan foiz to‘lovlarini investorlarga to‘lab berdi.
Kompaniya va "Trastbank" o‘rtasida "Bosh qayta moliyalashtirish kelishuvi" imzolandi.
Quyosh panellari orqali energiya samaradorligi va daromad sari!
OIIBA ishtirokchilari o'rtasida chorak yakunlari muhokama qilindi.
Ham an'anaviy, ham yashil ta'mir imkoniyati
Kompaniya navbatdagi to'g'ridan-to'g'ri (davlat kafolatisiz) qarz mablag'larini Osiyo Taraqqiyot Bankidan (OTB) jalb qilishga erishdi.
Kompaniya 200 milliard so'mlik korporativ obligatsiyalarini muvaffaqiyatli joylashtirdi.
Kompaniya 2024-yilning 10-iyunidan kuchga kirgan, «Qimmatli qog‘ozlar emissiyasi va emissiyaviy qimmatli

Компания с сегодняшнего дня запускает рефинансирование ипотечных кредитов, выданных клиентам с неофициальным доходом.
ООО «UMRC SPV» зарегистрировано в качестве участникана рынке капитала в рамках «Регулятивной песочницы»
Национальное агентство по энергоэффективности при Кабинете Министров и АО «Компания по рефинансированию ипотеки Узбекистана» подписали Меморандум о взаимопонимании и сотрудничестве.
Руководители по управлению рисками компании в Куала-Лумпуре: изучение опыта Cagamas Berhad
Основы исламских финансов: опыт Малайзии и стратегический шаг Узбекистана
Новый инструмент на местном рынке капитала — ипотечные облигации!
Вице-президент АБР: Международное доверие к ипотечному рынку растет
DOM.RF и Узбекистан укрепляют сотрудничество в сфере жилищного строительства и финансов.
С 4 по 7 мая текущего года в Милане (Италия) проходит 58-е Ежегодное собрание Азиатского банка развития, в котором принимает участие представитель компании — руководитель казначейства Мухиддин Джумагалдиев.
Компания выплатила инвесторам начисленные процентные платежи за третий период по корпоративным облигациям, выпущенным в рамках первого выпуска.