Aksiyadorlarning yillik umumiy yig'ilishi to'g'risida xabarnoma
“O‘zbekiston ipoteka kreditlarini qayta moliyalash kompaniyasi” AJ aksiyadorlarining yillik umumiy yig‘ilishi 2021-yil 10-iyun kuni Microsoft Teams orqali onlayn boʻlib oʻtadi https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_YjE5YmI0MDEtNzE0MC00NjMyLTkyNDMtNDU3MmUwZjhhNThh%40thread%20thread%20thread%20thread%20%22. 1c81 9762- 433d-4d3f-8b48-7b021bd32d7d%22%2c%22Oid%22%3a%22622146ac-e83e-4008-80bd-16c511550965%22%7d aktsiyadorlar roʻyxati:40 da boshlanadi. Jamiyat aksiyadorlarining yillik umumiy yig‘ilishi soat 15:00 da boshlanadi. Aksiyadorlarning umumiy yig‘ilishini o‘tkazish uchun jamiyat aksiyadorlari reestrini tuzish sanasi 2021-yil 4-iyun. Kun tartibi:
• Jamiyat sanoq komissiyasi a'zolari tarkibini va ularning vakolat muddatini tasdiqlash;
• Jamiyat aksiyadorlarining yillik umumiy yig‘ilishini o‘tkazish to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash;
• 2020 yildagi faoliyati yakunlari boʻyicha kompaniyaning yillik hisobotini tasdiqlash;
• Jamiyat Kuzatuv kengashining 2020 yil uchun hisobotini eshitish;
• Jamiyat Taftish komissiyasining 2020 yil uchun hisobotini eshitish;
• Kompaniyaning moliyaviy-xo'jalik faoliyati va 2021 yil yakunlari bo'yicha UFRS tomonidan tayyorlangan hisobot va unga eng ko'p to'lanadigan haq miqdori bo'yicha tashqi audit o'tkazish uchun auditorlik tashkilotining roziligi.
• Korporativ boshqaruv tizimini mustaqil baholash natijalarini ko'rib chiqish.
• 2020 yil yakunlari bo'yicha kompaniyaning sof foydasini taqsimlash;
• Jamiyat taftish komissiyasi a'zolarini saylash;
• Jamiyat Kuzatuv kengashi a'zolarini saylash;
• O'zbekiston ipoteka kreditlarini qayta moliyalash kompaniyasi AJning affillangan shaxslari bilan jamiyatning joriy xo'jalik faoliyati bilan bog'liq bitimlarni tasdiqlash to'g'risida;
• “Aksiyadorlarning umumiy yig‘ilishi to‘g‘risida”, “Kuzatuv kengashi to‘g‘risida”gi nizomlarga kiritilgan o‘zgartirishlarni tasdiqlash to‘g‘risida va Korporativ boshqaruv kodeksiga qo‘shimcha;
Aksiyador yig‘ilishda ishtirok etish uchun ro‘yxatdan o‘tishda pasport yoki O‘zbekiston Respublikasining amaldagi qonunchiligiga muvofiq uning o‘rnini bosuvchi boshqa hujjatga hamda aksiyadorning vakiliga qo‘shimcha ravishda – belgilangan tartibda rasmiylashtirilgan ishonchnoma. · Aksiyadorlar aksiyadorlarning yillik umumiy yig‘ilishida ko‘rib chiqilishi lozim bo‘lgan materiallar bilan ushbu e’lon e’lon qilingan kundan e’tiboran Toshkent sh., A.Timur shoh ko‘chasi, 107-B xalqaro biznes markazi, 14 A. ofis, ish kunlaridan boshlab quyidagi manzilda tanishishlari mumkin. aksiyadorlarning umumiy yig'ilishi o'tkaziladigan sanadan oldin soat 10:00 dan 18:00 gacha. · Tel: 78 148 30 00 (115) Elektron pochta. pochta: Sarvar.abdullaev@uzmrc.uz

Notification of the Annual General Meeting of Shareholders
Annual general meeting of shareholders of JSC "Uzbekistan Mortgage Refinancing Company" will be held on June 10, 2021 online via Microsoft Teams https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_YjE5YmI0MDEtNzE0MC00NjMyLTkyNDMtNDU3MmUwZjhhNThh%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%221c819762-433d-4d3f-8b48-7b021bd32d7d%22%2c%22Oid%22%3a%22622146ac-e83e-4008-80bd-16c511550965%22%7d Shareholder registration starts at 14:00. The annual General Meeting of Shareholders of the Company starts at 15:00. The date of drawing up the register of shareholders of the company for holding the general meeting of shareholders is June 4, 2021. Agenda:
- Approval of the composition of the members of the Counting Commission of the Company and the term of their powers;
- Approval of the regulations for holding the Annual General Meeting of Shareholders of the Company;
- Approval of the annual report of the Company based on the results of activities for 2020;
- Hearing the report of the Supervisory Board of the Company for 2020;
- Hearing the report of the Audit Commission of the Company for 2020;
- Approval of the Audit Organization to conduct an external audit of the financial and economic activities of the Company and the reporting prepared in accordance with IFRS for the results of 2021 and the amount of its maximum remuneration.
- Consideration of the results of the independent assessment of the corporate governance system.
- Distribution of the net profit of the Company based on the results of 2020;
- Election of members of the Audit Commission of the Company;
- Election of members of the Supervisory Board of the Company;
- On approval of transactions with affiliates of JSC "Uzbekistan Mortgage Refinancing Company" related to the current business activities of the company;
- On approval of amendments to the provisions "On the General Meeting of Shareholders", "On the Supervisory Board" and an addition to the Corporate Governance Code;
When registering to participate in the meeting, a shareholder must have a passport or other document replacing it in accordance with the current legislation of the Republic of Uzbekistan, and a representative of the shareholder, in addition - a duly executed power of attorney. · Shareholders may review the materials to be considered at the annual General Meeting of Shareholders from the date of publication of this announcement at the following address: Tashkent, A. Timur Avenue 107-B, International Business Center, Office 14A, on business days from 10:00 to 18:00 until the date of the General Meeting of Shareholders. · Tel: 78 148 30 00 (115) E-mail: Sarvar.abdullaev@uzmrc.uz