“O‘zbekiston ipotekani qayta moliyalashtirish kompaniyasi” aksiyadorlik jamiyati aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi o‘tkazilishini e'lon qiladi.
“O‘zbekiston ipotekani qayta moliyalashtirish kompaniyasi” aksiyadorlik jamiyati sizga o‘z hurmatini bildirib, 2022-yil 5-dekabr kuni Toshkent shahri, Amir Temur shoh ko‘chasi, 107b-uy, 14A manzilida aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi o‘tkazilishini e'lon qiladi. “O‘zbekiston ipotekani qayta moliyalashtirish kompaniyasi” aksiyadorlik jamiyatining elektron pochta manzili - info@uzmrc.uz.
Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishining boshlanish vaqti - soat 15:00.
Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi ishtirokchilarini ro‘yxatga olish vaqti soat 14:45 dan 15:00 gacha.
Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishini o‘tkazish to‘g‘risida xabardor qilish uchun jamiyat aksiyadorlari reestrini shakllantirish sanasi- 2022-yil 9-noyabr;
Aksiyadorlar umumiy yig‘ilishida qatnashish huquqiga ega jamiyat aksiyadorlarining reestrini shakllantirish sanasi- 2022-yil 29-noyabr.
Kun tartibi:
1.Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishining  sanoq komissiyasi a'zolari soni va shaxsiy tarkibini tasdiqlash.
2.Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishining reglamentini tasdiqlash.
3.Jamiyat e'lon qilingan aksiyalarining eng ko‘p miqdorini belgilash;
4.Jamiyat ustaviga kiritilgan tegishli o‘zgartirishlarni tasdiqlash.
Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishida ishtirok etish uchun aksiyadorlar vakillarining shaxsini tasdiqlovchi hujjat va O‘zbekiston Respublikasining amaldagi qonunchiligiga muvofiq berilgan ishonchnoma bo‘lishi shart.

Акционерное общество «Компания по рефинансированию ипотеки Узбекистана» выражает Вам свое почтение и сообщает, что внеочередное общее собрание акционеров состоится 5 декабря 2022 года по адресу г.Ташкент, проспект Амира Темура, 107Б, 14А. Электронный адрес акционерного общества «Компания по рефинансированию ипотеки Узбекистана»: info@uzmrc.uz.
Время начала внеочередного общего собрания акционеров – 15 часов 00 минут.
Время регистрации участников внеочередного общего собрания акционеров – с 14:45 до 15:00.
Дата формирования реестра акционеров общества для сообщения о проведении внеочередного общего собрания акционеров - 9 ноября 2022 года;
Дата формирования реестра акционеров общества, имеющих право на участие в общем собрании акционеров - 29 ноября 2022 года.
1. Утверждение количественного и персонального состава членов счетной комиссии внеочередного общего собрания акционеров.
2. Утверждение регламента внеочередного общего собрания акционеров.
3.Определение максимального количества объявленных акций общества;
4. Утверждение соответствующих изменений в уставе общества.
Для участия на внеочередном общем собрании акционеров необходимо иметь документ, удостоверяющий личность представителей акционеров, и доверенность, оформленную в соответствии с действующим законодательством Республики Узбекистан.