“O‘zbekiston ipotekani qayta moliyalashtirish kompaniyasi” aksiyadorlik jamiyati aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi o‘tkazilishini e'lon qiladi.
“O‘zbekiston ipotekani qayta moliyalashtirish kompaniyasi” aksiyadorlik jamiyati sizga o‘z hurmatini bildirib, 2022-yil 5-dekabr kuni Toshkent shahri, Amir Temur shoh ko‘chasi, 107b-uy, 14A manzilida aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi o‘tkazilishini e'lon qiladi. “O‘zbekiston ipotekani qayta moliyalashtirish kompaniyasi” aksiyadorlik jamiyatining elektron pochta manzili - info@uzmrc.uz.
Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishining boshlanish vaqti - soat 15:00.
Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi ishtirokchilarini ro‘yxatga olish vaqti soat 14:45 dan 15:00 gacha.
Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishini o‘tkazish to‘g‘risida xabardor qilish uchun jamiyat aksiyadorlari reestrini shakllantirish sanasi- 2022-yil 9-noyabr;
Aksiyadorlar umumiy yig‘ilishida qatnashish huquqiga ega jamiyat aksiyadorlarining reestrini shakllantirish sanasi- 2022-yil 29-noyabr.
Kun tartibi:
1.Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishining  sanoq komissiyasi a'zolari soni va shaxsiy tarkibini tasdiqlash.
2.Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishining reglamentini tasdiqlash.
3.Jamiyat e'lon qilingan aksiyalarining eng ko‘p miqdorini belgilash;
4.Jamiyat ustaviga kiritilgan tegishli o‘zgartirishlarni tasdiqlash.
Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishida ishtirok etish uchun aksiyadorlar vakillarining shaxsini tasdiqlovchi hujjat va O‘zbekiston Respublikasining amaldagi qonunchiligiga muvofiq berilgan ishonchnoma bo‘lishi shart.

JSC " Mortgage Refinancing Company of Uzbekistan" announces an Extraordinary General Meeting of Shareholders.
Joint Stock Company "Mortgage Refinancing Company of Uzbekistan" expresses its respect and informs you that the Extraordinary General Meeting of Shareholders will be held on December 5, 2022, at Tashkent, Amir Temur avenue 107B, 14A, . E-mail address of Joint Stock Company "Mortgage Refinancing Company of Uzbekistan": info@uzmrc.uz.
The opening time of the Extraordinary General Meeting of Shareholders is 15:00.
Time of registration of participants of the extraordinary general meeting of shareholders - from 14:45 to 15:00.
Date of formation of the register of shareholders of the Company for notification about holding of the extraordinary general meeting of shareholders - November 9, 2022;
The date of formation of the Company's register of shareholders entitled to participate in the general meeting of shareholders - November 29, 2022.
Agenda:
1. Approval of the quantitative and personal composition of the counting commission of the extraordinary general meeting of shareholders.
2. Approval of the regulations of the extraordinary general meeting of shareholders.
3. Determination of the maximum size of the company's authorized shares;
4. Approving relevant amendments to the company's charter.
To participate in the Extraordinary General Meeting of Shareholders, it is necessary to have an identity document for representatives of shareholders and power of attorney, executed by the current legislation of the Republic of Uzbekistan.